666  Vše o Metalu  666

Biografie těch co odešli

28. března 2011 v 13:58 |  Helloween
Povolání: Zpěvák
Věk: 43
Datum narození: 24. 01. 1968
Místo narození: Hamburg, Německo
Znamení: Vodnář »
Člen skupin: Helloween Avantasia Place Vendome Revolution Renaissance

Životopis

Michael Kiske je nejvíce známý jako zpěvák německé speed metalové skupiny Helloween, jejímž členem byl mezi lety 1987 a 1993.

Než se stal členem skupiny Helloween, Kiske zpíval s německou skupinou Ill Prophecy. Ta sice nahrála demo, ale nikdy neprorazila.

V devatenácti letech Kiske vstoupil do v té době neznámé power metalové skupiny Helloween. Podílel se na albech Keeper of the Seven Keys Part 1, Keeper of the Seven Keys Part 2, Pink Bubbles Go Ape a Chameleon. V roce 1993 byl kvůli osobním neshodám ze skupiny vyhozen a byl nahrazen Andi Derisem, který v Helloween působí dodnes. Kiske se následně pustil na sólovou dráhu a vydal sólová alba Instant Clarity, RTS a Kiske

Povolání: Bubeník
Věk: 43
Datum narození: 11. 03. 1967
Místo narození: Aachen, Německo
Znamení: Ryby
Člen skupin: Helloween Masterplan Symfonia Ride the Sky

Životopis

Ulrich Kusch je německý heavymetalový bubeník. Nejznámější je jeho působení se skupinami Gamma Ray, Helloween a Masterplan.

Během osmdesátých let minulého století bilspíše studiovým muzikantem a při nahrávání spolupracoval s řadou skupin jako Rage, Holy Moses, Headhunter, Destruction a mnoho dalších.

V roce 1990 se stal členem skupiny Gamma Ray, se kterou nahrál její druhé studiové album Sigh No More a odehrál následné světové turné. V roce 1993 však Gamma Ray, opusstil a stal se členem skupiny Helloween, ve které v této době probíhaly značné personální změny. Uli nahradil předchozího bubeníka Ingo Schwichtenberga, který v té době již prohrával svůj boj s alkoholem, drogami a schizofrenií.

V roce 2001 byl Uli spolu s kytaristou Rolandem Grapowem vyhozen z helloween a společně založil novou skupinu s názvem Masterplan. Tu po dvou studiových albech roku 2006 opustil také a věnuje se svému projektu Beautiful Sin. V roku 2007 vydal s svou novou skupinou Ride the Sky album New Protection.

Povolání: Zpěvák, kytarista
Věk: 48
Datum narození: 17. 01. 1963
Místo narození: Hamburg, Německo
Znamení: Kozoroh
Člen skupin: Helloween Gamma Ray Avantasia Iron Savior

ŽIVOTOPIS

Kai Michael Hansen je německý metalový kytarista a zpěvák.

Svoji hudební kariéru odstartoval v roce 1978 v hudební skupině nazvané Iron Fist se spoluzakladetelem pozdější skupiny Iron Savior Pietem Sielckem. V roce 1984 spolu s Michaelem Weikathem založil skupinu Helloween, ve které hrál na kytaru a zpíval až do příchodu nového zpěváka Michela Kiskeho, který se mikrofonu ujal na albech Keeper of the Seven Keys Part 1 a Keeper of the Seven Keys Part 2. Kai od Helloween odešel v letech 1988-1989 kvůli rozsáhlým tour a koncertům. Poté založil svoji vlastní power metalovou skupinu Gamma Ray. V roce 1997 byl spoluzakladatelem skupiny Iron Savior, ale pak se více zaměřil na Gamma Ray se kterou vydal několik alb a vystupuje po celém světě.

Kai se také účastní mnoha hudebních projektů. Hrál na albech Follow the Blind a Tales From the Twilight World od Blind Guardian. Spolu s HammerFall nahrál cover své skladby I Want Out z dob Helloween. Kai také hrál roli Trpaslíka Regrina v projektu Avantasia (metalová opera), kterou organizuje Tobias Sammet.

V roce 2005 se účastnil tour s mladou německou speed metalovou skupinou Stormwarrior z jeho města - Hamburku jako hlavní zpěvák. Na turné hrál materiály z klasického alba od Helloween "Walls of Jericho", které mělo na Stormwarrior největší

Povolání: Bubeník
Věk: 45
Datum narození: 2. 08. 1965
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Znamení: Lev
Člen skupin: Helloween Metalium Firewind


ŽIVOTOPIS
Mark Cross je hard rockový a heavy metalový bubeník. Během své kariéry hrál v řadě hudebních skupin. Jeho otec bylAngličan a matka Němka.

Skupiny, ve kterých Mark Cross nyní působí:
Firewind
Winter's Bane
Saracen
God's Army
The Supremacy

Skupiny, ve kterých Mark Cross hrál dříve:
Helloween
Nightfall
Metalium
Ian Gillan Band
Kingdom Come
At Vance

Povolání: Kytarista
Věk: 51
Datum narození: 30. 08. 1959
Místo narození: Hamburg, Německo
Znamení: Panna
Člen skupin: Helloween Masterplan


ŽIVOTOPIS

Roland Grapow je německý kytarista. Dvanáct let hrál v speed metalové skupině Helloween, ze které odešel v roce 2001 po uměleckých i lidských rozepřích s dalším kytaristou Michaelem Weikathem.

Již během působení ve skupině Helloween měl Grapow svůj sólový projekt, skupinu Masterplan, která se po odchodu z Helloween stala jeho hlavní kapelou.

Povolání: Bubeník
Věk: 45
Datum narození: 11. 11. 1965
Místo narození: Německo
Znamení: Štír
Člen skupin: Helloween Accept

ŽIVOTOPIS

Stefan Schwarzmann je německý metalový bubeník, který působil ve skupinách Accept,., Running Wild, Krokus a Helloween.

Povolání: Bubeník
Datum narození: 18. 05. 1965
Datum úmrtí: 8.3.1995
Místo narození: Hamburg, Německo
Místo úmrtí: Německo
Důvod úmrtí Sebevražda(Skok pod projíždějící metro)
Znamení: Býk
Výška: 185 cm
Člen skupin: Helloween Gamma RayŽIVOTOPIS


Ingo Schwichtenberg byl bubeníkem a jedním ze zakládajících členů německé speed metalové skupiny Helloween.

Schwichtenberg byl z kapely vyhozen v roce 1993 během turné k novému albu s názvem Chameleon. Tento krok byl zdůvodněn jeho závislostí na alkoholu a drogách (kokainu a hašiši). Schwinchtenberg také trpěl schizofrenií. Několikrát odmítl léčení a stala se z něj nepoužitelná troska. V roce 1993 byl donucen kapelu opustit.

Paradoxně pomocnou ruku mu nabídl právě Hansen, který měl pro něj místo v Gamma Ray. Podmínkou však bylo, že Ingo půjde na léčení a bude čistý. Neschopen ale ustát své stavy vlivem silné závislosti v roce 1995 spáchal sebevraždu skokem pod přijíždějící metro. Bylo mu děvetadvacet let. Rozpoutala se mediální vlna, že právě Helloween jsou částečně odpovědní za toto tragické úmrtí. Kapela mu věnovala své následující album "The Time Of The Oath".
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Ginny Ginny | Web | 28. března 2011 v 20:40 | Reagovat

jak si sem dala to vtipný skákavý písmo...xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vlk