666  Vše o Metalu  666

Biografie666 Dnešní sestava

6. března 2011 v 10:10 |  HelloweenAndi Deris
Povolání: Zpěvák, skladatel
Věk: 46
Datum narození: 18. 08.1964
Místo narození: Karlsruhe, Německo
Znamení: Lev
Člen skupin: Helloween Pink Cream 69

ŽIVOTOPIS

Mr. Andi se narodil 18. srpna 1964, v Německém městě Karlsruhe. Andreas Deris se už od svých mladých let věnoval hudbě. Ještě jako mladík začíná ve svých 15 letech zpívat ve své první skupině, která se jmenovala "Paranoid". O dva roky později, v 17 letech, se Andiho skupina přejmenovala na "Nameless". Jejich bubeník se jmenoval Ralf Maison, ten také hrál na Andiho sólových deskách (Come In From The Rain, Done By Mirrors). Ralf je Derisův velice blízký přítel, znají se už od 6. třídy.

Ve svých 19 letech formuje Andi s Ralfem skupinu "Kymera", jenže za nějakou dobu ji Ralf musí opustit, protože se rozhodl jít na vysokou školu. Na postu bicích ho nahrazuje Costa Zaphiriou, který společně s Andim zakládá skupinu "Pink Cream 69", píše se rok 1987. Další členové skupiny jsou Alfred Koffler a Dennis Ward. Pink Cream 69 se v Evropě stává slavným. Vyhráli například cenu "Metal Hammer Newcomer" v roce 1988. Výsledkem toho bylo hned několik společností, které nabízeli kapele smlouvu. Nakonec se rozhodli pro CBS (dnes Sony Music).

Jejich první album "Pink Cream 69" (1989) bylo velmi dobře přijato, jak kritiky, tak publikem a následné turné po Evropě absolvovali se skupinou "White Lion". O rok později, v roce 1990, se dostávají poprvé do Ameriky. Rok 1991 je ve znamení 2. alba "One Size Fits All", vydáno nejdříve v Evropě a Japonsku. Tato deska byla v několika zemích na první příčce hitparád. V roce 1992 se skupina poprvé dostává do Japonska, kde odehrají 5 koncertů, ze kterých vyjde video "Size It Up! Live In Japan". Třetí album "Games People Play" vychází v roce 1993.

Rok 1994 je pro Andiho zlomový, Andreas dostává nabídku nahradit Michaela Kiskeho v HELLOWEEN, který po albu "Chameleon" nechal za sebou mnoho rozhořčených fanoušků. Jeho úkol byl obtížný, ale zmocnil se ho výborně. Ještě v tom samém roce HELLOWEEN vydávají první album s Andim "Master Of The Rings", které dalo skupině nový dech. Deska většinu fanoušků potěšila a Andi se ukázal jako perfektní nahrazení. V roce 1996 vychází druhé album s Derisem "Time Of The Oath". Výborné album pojednávající o Nostradamových proroctvích. Skupina stále stoupá, slaví nemalé úspěchy a také poprvé v rámci svého turné hrají v Jižní Americe v Brazílii na festivalu "Monsters Of Rock". Ve stejném roce navíc vydávají 2CD a video "High Live", které bylo zaznamenáno na španělské a italské části turné. Zde se můžete přesvědčit, že Andi to s publikem umí a jeho výkon je vynikající.

Rok 1997 je ve znamení odpočinku a tak se Andi věnuje své sólové desce "Come In From The Rain", kde se odvrací od heavy zvuku a trochu experimentuje.

Po malém odpočinutí se HELLOWEEN vrací na scénu s deskou "Better Than Raw", na které ukazuje velkou přizpůsobivost jeho hlasu.

V roce 1999 slavil Andi 2 úspěchy, za 1) HELLOWEEN vydávají album plné cover verzí "Metal Jukebox" a za 2) Andi vydává svoje druhé sólové album "Done By Mirrors", které je trochu odlišné od prvního alba, je zde více pomalejších písní. Toto album bylo vydáno pouze v Japonsku.

V dalším roce podepsal Andi smlouvu s "Massacre Records" a "Done By Mirrors" se konečně dostává i na evropské pulty. V roce 2001 Helloween vydává "The Dark Ride
Povolání: Kytarista, textař
Věk: 34
Datum narození: 2. 04. 1977
Místo narození: Stuttgart, Německo
Znamení: Beran
Člen skupiny: Helloween

ŽIVOTOPIS

Sascha Gerstner se narodil 2. dubna 1977 v Německém Stuttgartu. Ve 13. letech se začal věnovat hře na elektrickou kytaru. Inspiraci hledal v metalové hudbě, byl fascinován zejména rychlými kytarami. Přesto se v 18 letech věnoval zpěvu a to ve skupině Dreamgate. Zde ovšem dlouho nevydržel a vrátil se ke kytaře a v roce 1999 se dostal do skupiny Freedom Call se kterou slavil první úspěchy.

Poté se však jeho názory rozcházely s cíli skupiny a Sascha byl nucen skupinu opustit. Po kratší pauze dostal nabídku od Helloween zaplnit místo kytaristy po odchodu Rolanda Grapowa. V roce 2002 se stává oficiálním členem skupiny. Krom toho, že je vynikající kytarista se ukazuje spolu s Andi Derisem jakožto dobrý skladatel, důkazem je písnička Invisible man (Keeper 3 The Legacy). V poslední době se také věnuje svému vlastnímu nahrávacímu studiu G-tracks, jehož klienti jsou Saxon, HammerFall, Rage, Blind Guardian,aj.
Povolání: Kytarista, skladatel
Věk: 48
Datum narození: 7. 08. 1962
Místo narození: Hamburg, Německo
Znamení: Lev
Výška: 191 cm
Člen skupiny: Helloween

ŽIVOTOPIS

Michael Weikath: Mr. Weiki celým jménem Michael Ingo Joachim Weikath se narodil 7. srpna 1962 v Německém Hamburku. Už od mala trávil skoro všechen svůj volný čas posloucháním všech různých radiových stanic, někdy i dlouho do noci.

Vzpomíná na svá "školní léta", kdy v 9 letech dostal svůj první kazeťák, se kterým nahrával všelijaké zvuky, např.: ukulele, xylofon, bubny, pračku, některé své spolužačky, atd.

Michael začal chodit do školy v roce 1969. Jeho první koupené album bylo "The Beatles Best Collection 62-66" a první koncert navštívil ve svých 13 letech (Ocean / Wisbone Ash). Po tomto koncertě se vrátil domů značně "společensky unaven" a poté měl velké problémy se svoji matkou, ale pořád se pokoušel navštěvovat jejich koncerty.

V roce 1974 dostává akustickou kytaru, na kterou se učí hrát jeden rok, ale poté dostává elektrickou kytaru. O nějaký čas později zkouší a experimentuje se svými kamarády a dokonce zakládají imaginární skupinu "Indeed".

Jeho první významnější navštívený koncert byl v roce 1977 a jednalo se o koncert Aerosmith v Auditorium Maximum Hamburg za 5 DM.

Promoval 1982 a pak sloužil jako sociální pracovník ve vojenské službě. Jeho první originální skupina byla vytvořena v roce 1978 "Powerfool", ale v roce 81 a 82 hrál navíc ještě ve školní skupině "SAS". V roce 1984 hrál několik týdnů v Powerfool i Kai Hansen, jenže oba dva nakonec Powerfool opustili a vracejí se zpět do "Iron Fist", který se mění na HELLOWEEN. Ještě se k nim připojil Markus Grosskopf a Ingo Schwichtenberg a HELLOWEEN začíná zkoušet ve zkušebně Noise Records, se kterou podepisují i smlouvu...a tím začínají problémy...

Michaelova první hraná sóla/písničky: While My Guitar Gently Weeps, Let It Be, I Want You (Beatles), Smoke On The Water/Burn! (Deep Purple), Backwater/Caroline/Bye Bye Johnny (Status Quo), Whole Lotta Rosie (AC/DC)...House Of The Rising Sun (yeah wot else), You Really Got Me (The Kinks Vam Halen), Hole In The Sky/Paranoid Black Sabbath, Samba Pa Ti (Santana), Barracuda (Heart) Hotel California (Eagles), Freak Out (Chic), Summer Night City (ABBA), Tattoed Lady (Rory Gallagher) Gonzo/Stranglehold/Just What The Doctor Ordered (Ted Nugent)...atd. atd.

Jeho oblíbení interpreti/skupiny: The Beatles, Deep Purple, 60/70ies mládežnické skupiny (Sweet, Bay City Rollers, Mud, Slade, Rubettes, Hello, Suzi Quatro, T.Rex, Kincade) Gigliola Cinquetti, Mothers Finest, Rory Gallagher, Wishbone Ash, Black Sabbath, Alan Parson's Project, ELO, Wizard, Pink Floyd, Van Halen (Weiki: "Věřím, že jsem byl první, kdo v Německu vlastnil jejich první nahrávku"), KISS, Dio, Def Leppard, Journey, Brian Auger, Jimi Hendrix, Eric Clapton, Ted Nugent, KRUIZ, Omega, Sex Pistols a zlé punkové skupiny, Motorhead, Gary Moore, April Wine, Y&T, Sammy Hagar, Montrose, Johnnie Winter, Doobie Brothers, Allman Bros, Balance, Shadows, UFO, Michael Schenker Group, Boston, Frank Zappa, Rush, Rolling Stones, Demis Roussos and Aphrodite's Child, YES, Geordie, AC/DC, Uli Jon Roth, Frank Sinatra,Elvis, The Kinks, CCR, TenCC, Jeff Lynne, Led Zeppelin, Aerosmith, Mamas And Papas, Mahavishnu Orchestra, Al DiMeola, Glenn Miller, Randy Rhoads, Buddy Holly, Walter Trout, Vanilla Fudge, SAGA, BB King, Loudness, Robert Palmer, The Who, Ten Years After, Chuck Berry, Joe Cocker, Manfred Mann's Earth Band, Santana, Jethro Tull, Judas Priest, Genesis, Peter Gabriel, ABBA, Status Quo, Uriah Heep, Rainbow, Foreigner, Spooky Tooth, Mott The Hoople, David Bowie, Thin Lizzy, Heart, Eagles, Nektar, Focus, Camel, Simon & Garfunkel, Ennio Morricone, Giorgio Moroder, Burt Bacharach, Beethoven, Bach, Haydn, to je asi všechno :)

Němečtí interpreti: Udo Lindenberg, Udo Juergens, Katja Ebstein, Klaus Doldingers Passport, Volker Kriegel, Lenny Wolf, Atlantis, Frumpy, Kraftwerk, Nina Hagen, Peter Maffay, Spliff, Supermax, Baccara, Birth Control, Kraan, Wallenstein, Scorpions, Accept, Extrabreit, Hubert Kah,Rio Reiser, Destruction, Pink Cream 69, Východní němečtí interpreti: Renft, Karussell, Cesar Peter Glaeser, Karat, Reform.

Weiki: "Pro každého, sere mě když se mě na to pořád ptají. Nikdy jsem nebyl ovlivněn Iron Maiden nebo Metallicou !!!"

Více smajlíků ke stažení

Povolání: Bubeník
Věk: 38
Datum narození: 22. 02. 1973
Místo narození: Curych, Švýcarsko
Znamení: Ryby
Člen skupiny: Helloween

Životopis

Dani Löble ve 12 letech dostal bubny firmy Markus, tuto značnu používá dodnes, a začal brát první lekce na bicí. Poté následovala jeho první nahrávka, v 17letech. A rok na to hrál v několika (místních) kapelách.

Od 1991 do 1994 bral hodiny v hubení škole v Curychu. Dále studoval hudbu na ACM v Curychu od 1996 do 1999.

Bývalé kapely: 1994 Höllenhunde, 1996-1999 Glenmore, 1997-1998 Element 58, 1999-2005 Rawhead Rexx, 2004 Blaze Bayley (kapela bývalého zpěváka Iron Maiden) a od února 2005 je bubeník legendární skupiny Helloween.
Více smajlíků ke stažení

Povolání: Baskytarista
Věk: 45
Datum narození: 21. 09. 1965
Místo narození: Hamburg, Německo
Znamení: Panna
Člen skupin: Helloween Avantasia

Životopis

Markus Großkopf je baskytarista a zakládající člen německé speed metalové skupiny Helloween. Kromě působení ve skupině Helloween má také několik dalších projektů, např. skupinu Shockmachine, která v roce 1998 vydala své první album "Create link on site".
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 HeavyLars HeavyLars | 3. dubna 2011 v 15:23 | Reagovat

Saschovi všechno nej ... Díky že si mi připoměla že má narozky ...zapoměl bych na to...xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vlk