666  Vše o Metalu  666

Co to je drak?

16. dubna 2011 v 16:36 |  Draci
Drak je obecně mytologické stvoření, které má mnohdy magické nebo duchovní vlastnosti.Obecně lze draky charakterizovat jako obrovské a silné tvory vycházející z plazů nebo hadů (slovo drak-anglicky dragon, německy drache, latinsky draco - pochází z řeckého drakón což znamená had obrovské velikosti. Někdy jsou v textech tyto významy zaměnitelné) .Představy a pojetí draků se u různých kultur liší co se týče vzhledu,vlastností i schopností.
Vzhled
Vzhled draků obvykle vychází z hada nebo jiného plaza a různých dalších zvířat.Podoby draků jsou velmi rozmanité a v porůběhu dějin provcházely mnoha proměnami.
Někteří draci mají jednu i více hlav- nejvyšší počet hlav měl nejspíše Ládón (stohlavý drak z řecké mytologie, strážce zlatých jablek v zahradě Hesperidek) oproti tomu orientální(čínští a japonští) draci bývají obvykle jednohlaví.
Odlišné jsou u draků také počty končetin- mohli mít nohy dvě, čtyři, nebo více či být dokonce beznozí (u těchto je zřejmá spřízněnost s hady). Tělo má drak pokryté nejčastěji šupinami, někdy také peřím nebo zřídka srstí (např. v Číně, ale i tam je to spíše vyjímka)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vlk