666  Vše o Metalu  666

Květen 2011


Nové CD s novým zpěvákem

27. května 2011 v 18:54 DragonForce
Na novém albu DragonForce vystřídá původního zpěváka (ZP"Zippy" Theart) nový vokalista Marc Hudson s podobným rozsahem a zabarvením hlasu.Nová deska blíže neurčeného jména by měla světlo světa spatřit v září tohoto roku.

Takže nová sestava DragonForce bude vypadat takto


Píseň - Baby

25. května 2011 v 18:38 Rosemaid

Ked na zem spadne rám a obraz nie je tam, kde býval. Ked sviečka zhasína, ja len vzduch objímam.

Aj ked náš plameň spí, počas všedných dní, divadlo nekončí svoju púť. Srdce sa prebudí a hraje pre ľudí, a nedá láske vydýchnuť...

Ref: Baby Ja ťa stále málo mám, len sa radšej nepriznám , že mi chýbaš v dejstvách. Tak ťa stále málo mám, že vety pre dvoch čítam sám a potom z lásky vzniká sled bezmocných drám...
Ked sa s tebou prebudím a bozky vysúdim z tvojich pier... Skôr než utečieš a lásku vezmeš tiež.

Aj ked náš plameň spí počas všedných dní, divadlo nekončí svoju púť. Srdce sa prebudí a hraje pre ľudí, a nedá láske vydýchnuť ...

Ref: Baby. Ja ťa stále málo mám, len sa radšej nepriznám, že mi chýbaš v dejstvách...Tak ťa stále málo mám, že vety pre dvoch čítam sám a potom z lásky vzniká ... Ja ťa stále málo mám, len sa radšej nepriznám... Baby. Ja ťa stále málo mám, len sa radšej nepriznám, že mi chýbaš v dejstvách. Tak ťa stále málo mám, že vety pre dvoch čítam sám a potom z lásky vzniká sled bezmocných drám...

Rosemaid

25. května 2011 v 18:30 Rosemaid
Kapela Rosemaid vznikla v květnu 2010. Kapela má pět členů čtyři pocházejí ze Slovenska a jeden z Maďarska (Tamás Belicza)
Členové kapely:

Miro Šmajda - zpěv

Roman Birkuš - kytara

Jaro Žigo - bicí

Miro Bitomsky - kytara

Tamás Belicza - baskytara
Kapela dokončila své debutové cédéčko s názvem Čo sa týká lásky. První singl této kapely se jmenuje Last Forever. Celé album je ve slovenštině a produkovat ho producent Milan Cimfe.

Miro Šmajda

25. května 2011 v 18:26 Rosemaid
Miro Šmajda
Narozen: 27.11.1988, Košice
Pozice v kapele: zpěv
Rodinný stav: svobodný
Hudební nástroje: kytara, klavír
Oblíbené kapely: Judas Priest, Deep Purple, Led Zeppelin
Znamení: Střelec
Zajímavosti:
- skončil 2. v pěvecké soutěži talentů Českoslovneská Superstar
- zúčastnil se taneční soutěže Let's Dance, kde tančil po boku tanečnice Kataríny Štumpfové ( ze soutěže odstoupil)
- má dva sourozence
- rád hraje fotbal
- má rád banány xD
- poznávacím znamením jsou jeho blonďaté vlasy
V anketě Naj-Košičan/ka získal Miro 3. místo

Roman Birkuš

25. května 2011 v 18:20 Rosemaid
Roman Birkuš

Narozen: 24.2.1985, Nové Zámky, Slovensko
Pozice v kapele: kytara, vokály
Rodinný stav: svobodný
Hudební nástroj: kytara
Znamení: Panna
Zajímavosti:
-
rád poslouchá Dream Theater, Metallica

- má rád černou, červenou a růžovou barvu

- má rád rychlou jízdu v autě, hraní na podiu

- nesnáší přetvářku
- hraje v kapele Paranoid
- poznávacím znamením jsou černě nalakované nehty

Tamás Belizca

25. května 2011 v 18:18 Rosemaid
Tamás Belicza
Narozen: 18. 12. 1981, Nyíregyháza, Maďarsko
Pozice v kapele: baskytarista
Hudební nástroj: baskytara
Znamení: Střelec
Zajímavosti:
- učí se česky
- umí perfektně anglicky
- jeho poznávacím znamením je, že většinou vystupuje v sukni

- prošel kapelou KálvinTéR.

Miro Bitomsky

25. května 2011 v 18:16 Rosemaid
Miro Bitomsky

Narozen: 19.1.1985, Bratislava
Pozice v kapele. kytara, vokály
Hubední nástroj: kytara
Znamení: Kozoroh
Zajímavosti:

- prošel několika hudebními skupinami

- hudbě se věnuje už mnoho let

Jaro Žigo ml.

25. května 2011 v 18:12 Rosemaid
Jaro Žigo ml.

Narozen: 18.3.1984, Bratislava

Pozice v kapele: bicí

Znamení: Ryby

Zajímavosti:

- studoval Bratislavskou hudební konzervatoř

- prošel skupinami Margot, Dorian Gray

- soutěžil ve společenských tancích

- jeho otec je známí hlasový pedagog Jaro Žigo

- přerušil studium na Ballyfermot College of Further Education v Dublině

- jeho poznávacím znamením je číro

DreamTale nové CD je tu!!!

14. května 2011 v 18:49 Desky co maj vyjít


Tak už je to tady... DREAMTALE vydal své nové CD...už sem ho slyšela a můžu říct že se jim moc povedlo...:)


Bonusové písně

12. května 2011 v 18:13 Stratovarius


Last Shore
Hallowed

Castaway
Second Sight

Bonusy

12. května 2011 v 18:04 Helloween
Light The Universe (Andi Deris Version)Wil Turner (Orlando Bloom)

10. května 2011 v 18:01 Piráti z Karibiku


Orlando Bloom se narodil a vyrůstal v Canterbury v Anglii spolu se svou mladší sestrou Samanthou. Už od mládí chtěl být hercem a díky podpoře své matky se začal zúčastňovat místních hereckých festivalů. V 16-ti letech se přesunul do Londýna, kde se připojil k National Youth Theatre a po dvě sezóny s nimi účinkoval, než získal stipendium na herecké škole British American Drama Academy. Na konci působení se skupinou si zahrál tajného agenta ve hře "A Walk in the Vienna Woods". Což mu pomohlo k malé roli v britském televizním filmu "Wilde" (1997).

Další herecké vzdělání si Orlando Bloom doplnil na prestižní Londýnské škole "Guildhall School of Music and Drama". Běhěm studia na této škole si zahrál v několika klasických divadelních představeních. Během studia se mu přihodila nešťastná nehoda, když spadl z druhého patra na záda. Naštěstí se mu neporušila mícha a za nedlouho jej propustili z nemocnice.

Stejně jako většina jeho známých ze studia se pokoušel získat roli v připravované trilogii Pána prstenů. Po mnoha zkouškách a výběrových řízeních si měl zahrát roli Faramira (který se objevuje v druhém dílu dvou věží), ale po schůzce s režiséremPeterem Jacksonem mu byla nabídnuta jedna z hlavních rolí Legolase Greenleafa. Role Legolase mu byla nabídnuta dva dny před dokončením studia v roce 1999.

Na roli Legolase se připravoval několik měsíců předtím, učil se jezdit na koni, střílet z luku a šermovat. Postavu, kterou ztvárnil je nesmrtelný 2 931 let starý elf s nadlidskými schopnostmi. Celá trilogie se natáčela na Novém Zélandě 18 měsíců. První díl Pán prstenů1-společenstvo prstenu "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" byl uveden do kin v roce 2001.Film se ihned stal absolutní jedničkou, která bořila statistiku nejen v návštěvnosti, ale i tržbách. Spolu s Elijahem Woodem (Frodo) Lanem Mckellenem (Gandalf - čaroděj), Viggo Mortensenem(Aragorn řečený Chodec - člověk) a Liv Tyler (Arwen - elfka) se stali středem zájmu všech světových médií. Orlando má ve skutečnosti krátké tmavé vlasy, ale v trilogii se objevuje s dlouhou blond parukou.

Orlando Bloom se ihned po dokončení natáčení Pána prstenů vrhl na malou roli v dalším úspěšném filmu Černý Jestřáb sestřelen "Black Hawk Down". Druhý díl Pán prstenů2 - Dvě věže "The Lord of the Rings: The Two Towers" byl uveden do kina o rok později a kopíroval úspěchy prvního dílu. Třetí pokračování Pán prstenů 3 - Návrat Krále "The Lord of the Rings: The Return of the King" bylo uvedeno do kin v USA v roce 2003 a u počátkem roku 2004.

Roku 2003 také potvrdil svůj hvězdný status trhákem z produkce Jerryho Bruckheimera Piráti z Karibiku prokletí černé perly, kde si zahrál po boku Johnnyho Deppa a Keiry Knightley. O 3 roky později ztvárnil opět postavu Willa Turnera ve snímku Piráti z Karibiku truhla mrtvého muže (2006). Piráti z Karibiku, se již dočkaly také třetího pokračování Piráti z Karibiku na Konci světa a Teď půjde už 4 díl piráti z KaribikuNa vlnách podivna do kin

kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp)

10. května 2011 v 17:42 Piráti z Karibiku
Datum narození: 09.06.1963
Místo narození: Owensboro, Kentucky, USA
Znamení: Blíženci

Životopis:
Jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Má dva sourozence sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako osobní manažerka a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.

Se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.

Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Wionu Riderovou
. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever". Johny chodil i s Kate Moos i když spíš střídavě.

S režiserem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání Země nezemně (2004), kde hrál s Kate Winsled a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: prokletí Černé perly (2001). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže a v současné době natáčel i třetí díl Pirátů z Karibiku na konci světa.

Elizabeth Swann (Keira Knightley)

10. května 2011 v 17:39 Piráti z Karibiku


Datum narození: 26.03.1985

Místo narození: Teddington, Middlesex, Anglie

Znamení: Beran

Životopis:

Obsadila roli dvojnice Natalie Portman,byly si však tak podobné,že si spousta lidí myslí,že obě role hrála Natálie.
Upoutala pozornost postavou nadšené fotbalistky Jules Paxtonové,za jejíž ztvárnění ve sportovní komedii Blafuj jako Beckham (R.G.Chadhaová) získala cenu londýnských filmových kritiků pro novou herečku a Cenu za herecký výkon ex aequo na MF ženských filmů.
Ztělesnila postavu Lary v nové TV verzi Dokrora Živaga a v Hollywoodu se prosadila úlohou guvernérovy dcery Elizabeth v divácky úspěšné dobrodružné komedii Piráti z Karibiku:Prokletí Černé perly.Účinkovala v krátkých filmech Deflation a New Year´s Eve.Byla oficiálním hostem MFF v Kalrových Varech 2002.
Jako Jackie Price zazářila roku 2005 ve filmu režiséra Johna Mayburyho,Svěrací kazajka,kde si zahrála po boku Adriena Brodyho.
Ve stejném roce se dále objevila v roli Elizabeth ve filmu Pýcha a předsudek (režie Joe Wright) a v roli modelky Domino Harvey,která opustí svou kariéru a stane se lovkyní lidí ve snímku Domino.
Natočila pokračování Pirátů z Karibiku:Truhla mrtvého muže a Piráti z Karibiku na konci světa
ve 4 pirátu však už hrát nebude....

obrázky

9. května 2011 v 20:49 Optické Klamy
Nápis nebo objekty?


Saxofonista a žena

Dvoustranná terasa


Zakřivené línie


Stejná délka


Rovnoběžky


(Ne)rovné pruhy


Různá sytost barev


Reklamy

8. května 2011 v 22:01 Reklamy
Abych pravdu řekla tak mě reklamy moc nevadí...spíš v tom chci mít pořádek...
takže jakékoliv reklamy napište sem ...:)

Já a Michael Jackson

8. května 2011 v 21:52
Když Mike umřel... umřel snim i dobrej POP... tenkrád sem si vlastně říkala v kolik hodin se Mike narodil... druhej den sem vztala a koukám ná hodiny a tam třičtvtě na Dvanáct...říkala sem si že je to divný když jsem měla budík na desátou.koukla sem se proto na hodiny v kuchyni a tam bylo deset... bylo to divný protože v hodinách byly nové baterky... nějak mě to nežralo a šla sem na net když už sem nevěděla co tak sem si našla kdy se narodil Mike a hádejte kdy...ve 23:45 pak už mi to začlo vrtat hlavou... Byla to jen náhoda a nebo opravdu nějaké znamení??? tak to se asi nikdy nedozvim....

Vlk