666  Vše o Metalu  666

Červenec 2011

Fotogalerie

31. července 2011 v 15:13 Tarja

Soutěž o lístky na první koncert Imaginarium turné

31. července 2011 v 9:51 Nightwish
Vůbec poprvé Nightwish na svých oficiálních facebookovských stránkách rozběhli soutěž. Jedná se o soutěž, ve které můžete vyhrát VIP lístky na úplně první koncert nadcházejícího turné, který se uskuteční ve Státech 21. ledna 2012. Vše, co musíte udělat je vyplnit své jméno, email, poštovní adresu (připomínám, že v případě České i Slovenské republiky se pole "State" nevyplňuje), odeslat a doufat, že právě vy vyhrajete.
Ceny jsou připravené dvě: první výherce získá tři VIP lístky, druhý dostane dva VIP lístky. Vstupenky v sobě zahrnují následující:
  • přivítání před koncertem ve společné šatně Nightwish
  • vstup do haly mezi prvními
  • přístup do místnosti s vodou a pivem
  • památeční plakát, který dostanete na konci koncertu
  • zalaminování plakátu na přání
Soutěž trvá do 15. srpna 2011.

The Heart Asks Pleasure First zřejmě nikdy neuvidí světlo světa

31. července 2011 v 9:46 Nightwish
V roce 2007, kdy Nightwish natáčeli album Dark Passion Play, vznikla i verze písně The Heart Asks Pleasure First od Michaela Nymana, o které Anette v deníku studia napsala:
Neděle, poslední den nahrávání mých vokálů!!! Zbývá už jen jedna píseň, což bude bonusovka, u které ještě nevíme, zda ji budeme moct vydat, protože původní autor nám ještě nedal svůj souhlas... Ale držíme nám palce a nahráli jsme ji i tak... Je to velmi, velmi krásná píseň a Tuomasův text k tomu skvěle pasuje. Já se ohledně ní cítím spíš nervózní, protože na konci to jde do velkých výšek a bylo tu pár části, které byly pro mě těžké překonat. Ale kluci byli milí a ochotní a když jsme na tom začali dělat, prostě jsem nechala píseň plynout a vyšlo to dobře. Pak jsme dodělaly hlasy a Tuomas nahrál pár demo-kláves, takže to znělo skvěle! Pevně doufám,že nám autor dá svolení, protože by nás asi hodně zklamalo, kdybychom tenhle song nemohli vydat...


Píseň nemohla být vydána, protože autor nedal svolení. Na oficiálních stránkách Tuomase se v únoru letošního roku objevilo:
Co se bude dít s "The Heart Asks Pleasure First"?
V polici mi na CD s touto skladbou padá prach a doufá, že to jeden den uvidí světlo světa.
Nicméně v posledním rozhovoru, lépe řečeno live chatu, opět na oficiálních stránkách Tuomase, někdo položil otázku s následující odpovědí:
lioness: Když jsi psal The Heart Asks Pleasure First, přemýšlel jsi nad dějovou linií filmu "The Piano", nebo jsi pouze použil melodii a vytvořil zcela nový příběh? A proč vydání této písně trvá tak dlouho? Je to kvůli nahrávací společnosti?
Tuomas: Michael Nyman naši verzi písně k smrti nesnášel. Dokonce mi řekl, abych zničil všechno, co má s naší verzí cokoliv společného.
Tuomas: V podstatě jsem použil pouze melodii...
Ačkoliv byla Nightwish verze písně autorem pohřbena, v prosinci roku 2010 vydala italská rocková skupina píseň s názvem "Let There Be a Light", která je taktéž založená na "The Heart Asks Pleasure First". Důvodem, proč skupina dostala práva na vydání písně by mohlo být to, že sám Michael Nyman v písni hraje na piano.


Nightwish

31. července 2011 v 9:33 Desky co maj vyjít

Poslechněte si, jak bude znít část písně #11 z nového alba!!!

V červnu Tuomas do deníku studia napsal následující:
Mimochodem, během domácích her Kiteen Pallo, vstupní melodie bude remix obsahující hlavní melodii a refrén písně číslo 11 z alba Imaginarium.

Novinky

31. července 2011 v 9:31 Nightwish

Poslechněte si, jak bude znít část písně #11 z nového alba!!!

V červnu Tuomas do deníku studia napsal následující:
Mimochodem, během domácích her Kiteen Pallo, vstupní melodie bude remix obsahující hlavní melodii a refrén písně číslo 11 z alba Imaginarium.

Mike

30. července 2011 v 16:19 Bublinovky

Vlk